سفارش تبلیغ
صبا

آشنایی با سامانه ثنا

 

به روز رسانی (1396/06/29):

مشاهده شده است که به علت شلوغ بودن سامانه ثنا در برخی از ساعات ، کاربران برای ورود به سامانه ثنا دچار مشکل شده اند. توصیه ما به شما این است که اگر کارتان ضروری نمی باشد در ساعات بعد برای ورود به سامانه ثنا تلاش کنید. همچنین برای ورود به سامانه ثنا می توانید از لینک های جایگزین که در سایت عدل ایران به نشانی www.adliran.ir قابل مشاهده هستند اقدام نمایید. در صورتی که رمز موقت برای شما دیر ارسال می گردد نیز از درخواست ارسال چندباره ی رمز موقت جلوگیری نمایید و منتظر ارسال رمز بمانید.

 

همانطور که قبلا در یک مقاله مجزا ، سامانه ثنا قوه قضاییه را معرفی کرده ایم و دلایل لزوم ثبت نام در سامانه ثنا را شرح داده ایم ، امروز قصد داریم در ادامه ی مبحث ذکر شده ، راهنمای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه را توضیح دهیم. در حقیقت شما در این مقاله خواهید آموخت که ابلاغیه های خود در دستگاه قضا را چگونه به صورت اینترنتی مشاهده کنید. با توجه به اهمیت موضوع ، حتما مقاله را به دقت مطالعه نمایید تا در روند پیگیری پرونده های شما در قوه قضاییه خللی ایجاد نگردد.


 برای دریافت رمز شخصی به دفاتر قضایی شهر خود مراجعه کنید. 

 

چگونه باید در سامانه ثنا ثبت نام کنم ؟

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا قبلا در مقاله " آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه " به طور مفصل شرح داده شده است. این مقاله را بخوانید و هر دو مرحله ی ثبت نام (اینترنتی و حضور در دفاتر قضایی) را انجام دهید تا صاحب رمز شخصی سامانه ثنا قوه قضاییه شوید. سپس در ادامه ی مطلب ، روش ورود به سامانه ثنا را مطالعه کنید. توجه کنید که حتما باید شخص ثبت نام شده همراه با کارت ملی خود جهت دریافت رمز اقدام نماید در غیر این صورت دفاتر قضایی از ارسال رمز ممانعت خواهند کرد. لازم به ذکر است که با توجه به در دسترس نبودن سامانه ثنا در خارج از کشور، همه افرادی که خارج از کشور هستند باید از طریق نزدیکان خود در سامانه ثنا ثبت نام کنند و جهت دریافت رمز ، توسط بستگان درجه یک خود اقدام نمایند.


 

 چگونه وارد سامانه ثنا شوم ؟

بعد از آنکه ثبت نام اینترنتی را انجام دادید و با مراجعه به دفاتر قضایی ، رمز شخصی خود را دریافت کردید (این رمز به شما پیامک می شود) ، جهت مشاهده ابلاغیه های خود باید وارد سایت سامانه به آدرس زیر شوید:

http://eblagh.adliran.ir/Login/Authenticate?layoutName=NoticeLoginLayout#/firstStep?returnUrl=Dashboard%2FNoticeIndex1

در صورت باز نشدن یا کند بودن سامانه ، سایر لینک های سامانه ثنا را نیز بررسی نمایید. این لینک ها در داخل سایت www.adliran.ir قرار داده شده است. پس از ورود به سامانه، مطابق تصویر زیر، شماره ملی و رمز شخصی خود را وارد کنید:

 

ورود به سامانه ثنا قوه قضاییه

 

اگر کد ملی و رمز شخصی خود را به طور صحیح وارد کرده باشید وارد صفحه بعد به شرح زیر می شوید. در غیر این صورت باید اطلاعات خود را مجددا بررسی و وارد نمایید.

 

ورود به سامانه ابلاغ الکترونیکی

 

وقتی صفحه بالا برایتان باز شد ، رمز ورود شما به موبایل تان پیامک می شود. این رمز 24 ساعت اعتبار دارد و شما می توانید در صفحه بالا آن را وارد کنید.
در صورتی که 24 ساعت از تولید رمز بالا گذشت ، مجددا باید برای رمز جدید از ابتدا مراحل را طی کنید.


 رمز های تولید شده در سامانه ثنا 24 ساعت اعتبار دارند. 


راهنمای استفاده از سامانه ثنا قوه قضاییه

پس از آنکه رمز یکبار مصرف یا رمز موقت خود را دریافت کرده و آن را در فرم ورود ، وارد کردید ، به شکل زیر وارد سامانه ثنا می شوید:

 

سامانه ثنا قوه قضاییه

 

در این سامانه ابلاغیه های الکترونیکی شما به سادگی قابل دریافت هستند. مطابق با تصویر، در اولین قسمت که در حال حاضر عدد 0 در بالای آن مشخص است ، تعداد ابلاغیه های جدید را می بینید. این به معنی است که شما هنوز ابلاغی دریافت نکره اید.

همانطور که ملاحظه می کنید ، امکان تغییر رمز شخصی شما نیز در سامانه فراهم است. برای این کار وارد لینکhttp://sana.adliran.ir/Signup/Index#/SingupAction زیر شوید و رمز عبور جدید خود را به صورت زیر وارد کنید :

 

تغییر رمز سامانه ثنا


در پایان ، حتما گزینه خروج را بزنید تا به طور کامل از سامانه ثنا خارج شوید تا از دسترسی دیگران به سامانه و ابلاغیه های شخصی شما جلوگیری شود.

 

 

 

 
منبع : آشنایی با سامانه ثنا